MČR Ecce Homo se letos uskuteční bez diváků

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 13.04.2021

Za necelých 14 dní se uskuteční první díl seriálu AUTOKLUB Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2021, závod Ecce Homo na zkrácené trati. Ve dnech 24. – 25. 4. 2021 se ve Šternberku pojede zmiňované MČR v závodech do vrchu, také MČR v závodech do vrchu historických automobilů, Česká Trofej, Mistrovství Slovenska a Mistrovství Zóny střední Evropy v závodech do vrchu historických automobilů.


Pořádající AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK získal výjimku pro pořádání tohoto podniku od Národní sportovní agentury, s povinností splnění podmínek, které vytvořilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Závod, který nás čeká, bude jiný, než na jaké závody jsme nejen ve Šternberku zvyklí. Nejzásadnější změnou je skutečnost, že pořadatel je povinen zajistit nepřítomnost diváků po dobu konání akce. Slabou útěchou je fakt, že se organizátor snaží zajistit online přenos, minimálně ze startovního prostoru, včetně komentáře, kterého se ujme opět skvělý komentátor Roman Krejčí.

Přítomnost diváků nebude možná ani v parkovišti závodních strojů, které bude po celou dobu konání závodu pro veřejnost uzavřeno.

Závod bude probíhat na základě přísných a závazných hygienicko – protiepidemických podmínek. Bude probíhat vstupní filtr do areálu konání sportovní akce, kdy se bude měřit teplota, všichni účastníci, ať už jezdci, mechanici, pořadatelé, musí doložit negativní test ne starší než 48 hodin, organizátor je dále povinen zajistit nošení prostředků k ochraně dýchacích cest v areálu sportovní akce, minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95. Organizátor dále musí zajistit co nejmenší počet přítomných osob a jednotlivá oddělní budou pracovat co nejvíce osamoceně.

Po celou dobu konání akce bude přítomen lékař i koordinátor pro COVID-19, stejně jako adekvátní prostor a podmínky pro případnou potřebu předběžné izolace v případě výskytu podezření na infekční respirační onemocnění.

Organizátor také zajistí nastavení komunikace s místně příslušným orgánem ochrany veřejného zdraví.

V co největší míře bude omezena komunikace, proto i oficiální vývěska bude výhradně elektronická.

V době závodu se nesmí konat žádné slavnostní ceremoniály. Start závodu proběhne bez oficiálních funkcionářů a slavnostní předání cen nebude organizováno.

Sportovní podnik pořádá AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK a datum je zaregistrován a povolen NSA a Ministerstvem zdravotnictví ČR a tento podnik je i nahlášen na KHSOLC v Olomouci.


Z hlediska sportovní stránky dojde k několika zajímavým soubojům s časomírou. Zúčastní se několik jezdců s novou technikou, kdy bude Ecce Homo jejich prvním ostrým startem. My se budeme snažit k vám dostat co možná nejvíce záběrů a informací z konání závodu, ať už prostřednictvím kamer, online zpráv a především sociálních sítí; sledujte nás na facebooku i na instagramu.

Svůj nový vůz představí již zmiňovaný Petr Trnka, který ovládne Normu M 20 FC. Tento vůz dříve pilotoval Francouz Sébastien Petit. Petr má za sebou krátký test v Mostě a jeho tým pilně pracuje v dílně na přípravách pro první závod.

 

 

Ligier JS53 Evo3 a Norma M 20 FC - Petr Trnka; foto: Tomáš Tichý
 
 
 

Novou zbraň představí slovenský pretekár Ján Miloň, který do Šternberka přiveze Škodu Fabii R5 a bude bojovat o body v hodnocení Mistrovství Slovenska. S novým náčiním přijede do našeho krásného městečka i Aleš Mlejnek, který představí Normu F 20. Naposledy na Ecce Homo startoval se svou Glorií. Aleš bude sbírat body v MČR i MSR.

Mezi přihlášenými nechybí Miloš Beneš s Osellou FA 30, Roman Švorc s Lucchini P3, Libor Neckář s Ligierem JS 53 Evo 2 nebo Zdeněk Chudoba s Normou F 20.

V uzavřených vozech se můžeme těšit na Dana Michla s Lotusem Elise, Tomáše Vavřince s Mitsubishi Lancer Evo IX, Ivo Krampotu s krásným BMW M3 E36, Martina Jermana s Lamborghini Huracan GT3 nebo skvělého a diváky oblíbeného Igora Drotára ze Slovenska, který se přihlásil se Škodou Fabií WRC.

Je to úplně poprvé, kdy organizátor žádá vás, všechny diváky a fanoušky, abyste zůstali doma. Nečiní to pořadateli radost, protože závody bez diváků jsou smutné, zejména pro samotné jezdce, ale byla to jediná možnost, jak závod uskutečnit. Děkujeme za pochopení.

Věříme, že se všichni sejdeme na 40. ročníku Mistrovství Evropy Ecce Homo, ve dnech 28. – 30. 5. 2021.

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk