Memoriál Jiřího Sedláčka, Rayservice Ecce Homo Šternberk ovládl Miloš Beneš

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 18.09.2018

V sobotu 8. září se na trati Ecce Homo uskutečnil další podnik, tentokrát Mistrovství České republiky v závodech do vrchu soudobých i historických, Česká Trofej a společně také další podnik seriálu Maverick Rescue Euro Cup. Šternberský vrch, tzv. krátký Šternberk se uskutečnil na trati dlouhé 4800m a absolutním vítězem závodu se stal Miloš Beneš. Někteří jezdci vybojovali na našem závodě své potřebné cenné body, jiní si ten souboj nechávají na úplně poslední závod sezony, který se odjede v Divákách u Hustopečí.


Miloš Beneš si neodnesl jen vítězství v absolutním pořadí, ale ustanovil nový rekord na krátké trati Ecce Homo, kde cíl se nachází na Lipinském oblouku. Miloš zajel čas 1:50,60. Vyhrál tedy také skupinu E2-SS a třídu E2-SS-3000.

 

absolutní vítěz Miloš Beneš, foto: Tomáš Tichý
 

Druhé místo obsadil Dušan Nevěřil, který tento závod vloni vyhrál. Na Beneše mu chybělo něco málo přes čtyři vteřiny, Nevěřil ale vyhrál skupinu E2-SC. O třetím nejrychlejším jezdci víkendu Rayservice MČR Ecce Homo rozhodla časomíra pro Davida Komárka, který ztratil přes dvě vteřiny na Dušana Nevěřila. Stupně vítězů tedy rozhodly jednou ve prospěch Oselly v rukou Beneše a dvakrát pro Normu.
Krásné čtvrté místo v absolutním hodnocení obsadil šternberský pilot Petr Trnka, který své fanoušky dlouho napínal, jestli se domácího Ecce Homo zúčastní. Nakonec zajel krásný výsledek, 3. místo v E2-SC a prvenství v E2-SC-2000. Jeho Ligier se prohnal tratí Ecce Homo nejrychleji v čase 01:58,82.

nejúspěšnější domácí pilot Petr Trnka, foto: Michal Heřmanovský
 

Pod dvě minuty dokázal zajet ještě Petr Vítek, kterému se snad konečně začalo blýskat na lepší časy. Té smůly už si Vítek snad vybral víc než dost a posledních pár závodů se mu velmi daří. I ve Šternberku, kde získal 5. místo absolutně, čtvrtou příčku v E2-SC a třetí pozici v E2-SC-3000.


Nejlepším plechovým autem byl kdo jiný, než velmi rychlý Marek Rybníček, který ovládl skupinu E2-SH a v celkové klasifikaci závodu byl sedmý, za formulovými vozy. Zářijové Ecce Homo bylo posledním závodem pro Rybníčka s jeho krásnou a silnou Fiestou. Je neskutečné, jak tento vůz spolehlivě fungoval. Za tu dobu, co s Fordem Fiesta Marek jezdí, nedojel do cíle pouze dvakrát. Bude se mu po něm stýskat, ale sám prozradil, že se nemůže dočkat, až veřejnosti představí nový vůz pro sezonu 2019.

 

vítěz E2-SH Marek Rybníček, foto: Pavel Pustějovský
 

Skupinu A vyhrál nestárnoucí Petr Vojáček s Mitsubishi Lancer Evo 8. Jeho syn Lukáš na tomto závodě nestartoval, ale nutno zmínit, že se stal absolutním mistrem Evropy v závodech automobilů do vrchu kategorie I v letošní sezoně a za to mu patří obrovská gratulace. Jeho otec tým nezahanbil, protože si ze Šternberka odvezl pohár za první místo.


Ve skupině GT zvítězil Martin Jerman s krásným Lamborghini Gallardo GT3, které bylo ze švýcarského St. Ursanne malinko pocuchané, ale už na domácí Ústeckou 21 se mu podařilo dát vůz do pořádku. Ve Šternberku získal první příčku ve své skupině, kdy porazil Zdeňka Kmínka s Nissanem 350Z Fairlady.


V početné skupině E1 nejlépe obstál Drahoslav Šubert s vozem Mitsubishi Lancer WRC 05. Porazil Richarda Meixnera i Lubomíra Loubala, kteří si v tomto pořadí rozebrali druhé a třetí místo.

 

Drahoslav Šubert, vítěz skupiny E1, foto: Pavel Pustějovský
 

Mistrovství ČR v závodech historických automobilů do vrchu ovládl v absolutním pořadí zkušený Jaroslav Prášek na Chevronu B42 F2. Prášek je legendárním jezdcem a mezi historickými vozy neměl na tomto závodě konkurenci. Zvítězil s velkým náskokem před Lubomírem Doležalem s Metalexem 1-06 a Ondřejem Chytilem s MTX 1-03. I v této skupině historických vozů jsme měli možnost vidět krásné vozy, nejen tyto zmíněné, ale třeba Škodu 130RS Josefa Michla (5.místo) nebo BMW 2002Ti Lubomíra Vacka (6.místo).


Nejpočetnější byla Česká Trofej, do které bylo převzato 38 jezdců. Nejvíce byla obsazená třída E1H-1400, kde se mezi sebou utkalo devět závodníků. Nejlépe se umístil Jiří Filipín se Suzuki Swift GTi, který na druhého měl velký náskok, dokonce přes deset vteřin.
Ve třídě E1H-Škoda ZAV zvítězil Josef Žák se svou zelenou Škodou 100, startující za domácí AMK Ecce Homo Team.
V E1H-1600 se oproti loňsku o dvě vteřiny zlepšil Josef Dohnálek a právem mu tak patří vítězství v této třídě. Startoval se svým Citroënem C2 VTS, následoval ho Roman Štilec s téměř 10ti vteřinovou ztrátou. Ten závodil na voze Honda Civic.
Ze šternberských jezdců se dařilo Lukášovi Malíkovi, který závodí s vozem značky Opel Astra OPC. S výsledkem, který zajel, byl velmi spokojený. Získal třetí místo ve třídě E1H-2000 a zajel si své osobní maximum. Ve stejné skupině závodili i další šternberští jezdci Jiří Kopeček a David Rippl, kteří si rozebrali zbývající místa ve třídě.

 

Lukáš Malík na stupních vítězů, foto: Tomáš Tichý
 

O trochu silnější skupinu E1H+2000 ovládl Petr David se závodním vozem VW Golf TDI, taktéž závodící za domácí Ecce Homo tým.
Mezi formulovými vozy v České Trofeji se nejlépe dařilo Liboru Neckářovi s Ligierem JS53 EVO2, za ním na druhém místě Jaroslav Surówka s Normou M2. Ti soutěžili v E2H-SC. Poslední skupina, která ve výčtu chybí, je E2H-SS, kde dominoval již tradičně Aleš Mlejnek na voze Gloria C8F. Ostatní jezdce ve své třídě nechal za sebou deset vteřin a více.

 

vítězný Libor Neckář, foto: Tomáš Tichý
 

Závod se jel jako Memoriál Jiřího Sedláčka, abychom aspoň takto zavzpomínali a vzdali hold šternberskému jezdci, který nás v nedávných dnech opustil. Dokonce jeho krásné BMW na tomto závodě nechybělo. Bylo k vidění v parkovišti závodních strojů, kde jste mohli zanechat vzkaz v pamětní knize. Téměř všichni jezdci na svém stroji vozili RIP nálepku, Jirka byl tak aspoň symbolicky s námi na tomto domácím závodě.

 

samolepka na počest Jiřího Sedláčka na voze Petra Vítka, foto: Pavel Pustějovský
 

Závod Rayservice Ecce Homo Šternberk se celkově vydařil, počasí jezdcům přálo a pořadatelé tímto děkují všem zúčastněným.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk