Pilot Vláďa Vitver, přítelkyně Lucka a syn Matyas Vladimír (ROZHOVOR)

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 19.03.2012

Přinášíme Vám rozhovor s náchodským pilotem Vláďou Vitverem.

Pro ty, ke kterým se tato informace ještě nedostala, Vláďa je novým majitelem vozu Audi TT-R DTM, které jsme mohli v minulosti spatřit v rukou šternberského jezdce Milana Kašpárka.


Ještě než začne sezóna, měli jsme trošku času zabrousit malinko do soukromí, rozhovor nám poskytla i přítelkyně Lucka, která, jak jsme se dozvěděli, je Vláďovou obrovskou oporou a řeč bude také hlavně a samozřejmě o malém juniorovi. Vláďovi a jeho přítelkyni Lucce se 11.11.2011 narodil syn Matyas Vladimír Vitver. Dozvíme se, jak se dnes již čtyřměsíčnímu dárečku daří.

K rozhovoru přinášíme i krátký fotoreport.

Vláďa

Kašpárkova Audi TT ani letos ve Šternberku chybět nebude? Pokud bude na seznamu přihlášených, tak s dost podstatnou změnou a tou je její nový majitel a pilot. Víc k tomu může říct pouze ten nejpovolanější – Vladimír Vitver. Těšíš se na tuhle změnu? Jaké pociťuješ výhody a nevýhody tohoto nového přírůstku do vozového parku?

Ano, s myšlenkou postoupit z dvou litrů o třídu výše, si již pohrávám druhým rokem, byl to i důvod, proč jsem minulý rok startoval několikrát v okruhovém mistrovství ČR s Pagani Zonda. Chtěl jsem si tuto techniku vyzkoušet a zjistit, zda ji budu zvládat.

Vybíráš si silné zbraně, vypadá to, že se opět chystáš pozlobit své soupeře. Kde všude se na Tebe můžeme těšit? Co všechno v nadcházející sezóně pojedeš?

Já si závodní auta stavím a myslím, že naše dvoulitrová auta patří v Evropě mezi elitu, a tak jsem počítal s dostavěním, již dva roky rozdělanou WR13 Lotus Evora, byla to pro mě výzva. Ale na základě velké pracovní vytíženosti a narození syna Matyase, partnerky Lucinky a dcery, která je prvním rokem na střední, jsem s partnery přehodnotil plány jak dál a podíval se po nějakém jiném, již hotovém voze. Po různých jednáních vedená i v zahraničí nakonec padla volba na TT. Milan Kašpárek vytvořil přijatelné podmínky pro převzetí techniky, a tak jsme si nakonec plácli.

Zanedlouho začínáme prvním závodem a tím je Brněnský drak, který se jede 1. dubna. Jsi přihlášen s Audi WTTR. Je vše připraveno na tento závod nebo čekáte nějaký apríl?

Co čekám od TT?? Přiznám se, že sám nevím. Naše WR auta jsou hbitá, rychlá a i několikrát byla rychlejší než TT a tak se uvidí, opravdu nevím, ještě jsem s ním nejel. Po obhlídce vozu jsem se rozhodl pro komplexní přestavbu vozu z okruhové verze na vrchařský speciál a provést několik změn, o kterých jsem přesvědčen, že jsou ku prospěchu, ale narazil jsem na německé dodavatele a dnes již rozumím, proč Němci dvakrát prohráli válku. Již dnes vím, že ani do ECCE nebude TT, dle mých představ, a tak jsme se do výroby dílu pustili sami, ale i tak je můj cíl dodělat provizorně auto do ECCE, kde již máme roky podporu domácích fanoušků. Nikdo nemůže čekat nějaké oslnivé výsledky, je to úplně něco jiného a celý team se bude s tetkem učit.

(foto audi 1)

Ecce Homo je už jediný závod MČR, který zůstal. Situace ve vrchařské disciplíně není příliš veselá, ale my doufáme, že se nám tu více než stoletý závod podaří zachovat. Zúčastníš se šternberského závodu? Nezklameš své fanoušky?

Vše záleží na testech 30.3. v Brně, ale již teď jsem rozhodnut, že některé závody pojedu i s WR 12 a TT bude odpočívat.

(foto WR 9 a WR 12)

Nakonec Ti chci pogratulovat ke krásnému synovi. Máš kolem sebe samé krásky, tak už bylo na čase dalšího chlapa v rodině, myslím ;-) . Jsi teď určitě spokojený tatínek. Stíháš přípravu na sezónu i péči o Matyase?

Děkuji za přání k narození syna Matyho, je to pořád vysmátej boreček a dělá mě i Lucince opravdu velkou radost. Je to prostě šikulka, narodil se 11.11.2011 v 10:10hod., ty jedničky musí přeci něco předznamenat. Lucinka mě moc podporuje, ví, že závodění pro mě moc znamená, a tak mi vychází vstříc, jak jen to jde, za to jí patří velký dík.  Dcerka Lucinka se zase učí na jedničku, dělá mi velkou radost, jak to společně dáváme.  Druhá dcera Nikol je momentálně v tom věku, kdy to je těžký, ale věřím, že si srovná v hlavě životní priority a vydá se tou správnou cestou.  A tak jsem konečně po několika vynervovaných letech v pohodě a šťastný.

(foto vánoce)

Lucka

Luci, gratuluji Ti k nádhernému synovi. Kdo vymyslel jméno Matyas Vladimír Vitver?

Děkuji. No Vladimíra jsem chtěla po tatínkovi já, jelikož jsem na něj samozřejmě hrdá a pyšná a hlavně on se na kluka, po 2 holkách, strašně těšil. Ale ani jemu, ani dceři Lůce se to nelíbilo. Měla jsem to napsané i v porodnici. Nakonec mi tam ti dva zavolali, že můžou být jména dvě, tak vyhrála malá Lůca s Matyaskem.

(foto matyas)

Máte teď doma určitě hodně veselo, ale všichni víme, že malé dítě je někdy víc než náročné. Práskni nám na Vláďu jaký je tatínek? Pomáhá Ti a vstává v noci s Tebou?

Musím zaťukat, převážně máme veselo. Né, tak Maty je vážně ještě miminko. A to hodné. Vydrží si hrát sám v postýlce a povídat si. Odpoledne vydrží spinkat 3 hodiny v kočárku u baráku a večer ho dáme v osm spinkat a jdeme k němu většinou tak okolo páté, šesté. Napapá se a vstává až tak okolo 7. Takže pomoct ani nepotřebuji, ale samozřejmě, když může, tak pomáhá. Ale po pravdě si myslím, že i Ládík potřebuje odpočinek. Má toho strašně moc v práci, teď do toho přípravy na sezonu a chodí domů kolikrát dost pozdě. Má to těžší než já, musí pracovat hlavičkou a to je mnohdy horší, než manuální práce. Tak se snažím, aby si malýho převážně užíval. Ale rozhodně se snaží. Bojím se, že vše začne, až malej začne lozit a capkat.

Už Tě napadlo, že Vláďa junior půjde v tatínkových šlépějích a stane se z něj velký motoristický závodník?

A mám na vybranou? J  Tak určitě čekám, že ho k tomu vést bude. Copak bude, už vede… Kupujeme věci s autíčky, pouštíme videa, on-boardy, teď začaly formule, tak spolu koukali, už má i svou Audi kombinézku a mini TT, jen do něj nemá ještě vylitou sedačku. Ve 4 měsících, asi bych se měla bát. Naše rodina je zas hokejová a tenisová, Ládík dřív dělal také jiné sporty jako hokej, házenou, a podobně, tak uvidíme, co bude chtít jednou vyvádět.

(foto sedačky)

Tak a kdy se můžeme těšit? Na který závod už tatínka doprovodíte?

Chystáme se už teď do Brna a pak se uvidí, jak to bude malej zvládat. Plánujeme hodně závodů, abychom byli co nejvíce spolu a mohli tatínka co nejvíce podpořit. Ale to všechno záleží vážně jen a jen na juniorkovi.

(foto vláďa)
Brněnský drak 2011

Děkuji Vám oběma za rozhovor, přeji úspěšnou závodní sezónu, co možná nejlepší pocit z nové Audinky a hlavně pevné zdraví všem třem.

Milena Schärferová

FotoGalerie Vláďa Vitver

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk