Podzimní liška je za námi

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 28.10.2009

V sobotu 24. října proběhla tradiční podzimní Liška, pořádaná každoročně na ukončení motoristické sezony Automotoklubem Ecce Homo Šternberk.

Vzhledem k posunutému termínu, který byl původně o týden dřív, se zúčastnilo pouze 12 posádek. Ale to nebylo na překážku dobré náladě, která zavládla v celém soutěžním poli.

Celá soutěž byla rozdělena do tří sekcí. Nejprve vyrazily všechny posádky do města Šternberka se souborem 42 fotografií. Na nich byly zachyceny různé objekty. Domy, vchody do domů, různé tabule a zvláštnosti města. Bylo to zaměřeno na znalost Šternberka. Tohoto úkolu se zhostily všechny posádky na výbornou. Druhá část soutěže spočívala v plnění disciplín v Autocampu Dolní Žleb. Zde se odehrávaly souboje ve slalomu na jízdním kole s excentricky uloženými středy, jízda zručnosti automobilem, tradiční střelba, běh posádky k sobě společně svázanýma nohama, testy ze znalosti motorismu, výměna svíček na čas, montáž šroubů a poskládání rozstříhaného plakátu AZ pneu Rally Jeseníky.

Posádky se bavily a vyčkávaly startovního času do poslední etapy. Když se začalo stmívat, vyráželi v pětiminutových intervalech na poslední večerní etapu. Každá posádka obdržela mapu s vyznačeným bode, přibližnou vzdálenost v km a vydali se na cestu hledat a plnit úkoly. Na trati bylo celkem deset míst, do kterých museli dorazit, najít skrytou otázku, opsat nebo si ji zapamatovat a honem ujíždět k dalšímu bodu.

Tyto otázky byly zaměřeny na všeobecnou historii formou „mohli se potka“, a dále na historii závodů Ecce Homo. Každá z těchto otázek začínala oslovením „dobrý den“ , toto byl další z úkolů, neboť každý pozdrav byl v jiném jazyce a bylo nutné určit ve kterém. Cíl soutěže byl opět v AC Dolní Žleb. Nikdo se neztratil, všichni přijeli v časovém limitu. Po vyhodnocení všech úkolů byli vyhlášeni vítězové a rozdány ceny. O ty se zasloužil Olomoucký kraj, Město Šternberk, Invest CZ, Auto Hegr, Frommer Olomouc, Meteor, AD Partner, Martech.

Všem se soutěž líbila, hlavně dětem, kterých začíná v řadách našich motoristů přibývat. Pro příští jarní Lišku jsme se rozhodli připravit samostatně hodnotící soutěže i pro tyto účastníky.

Na závěr byli všichni pozváni na Společenský večer AMK Ecce Homo dne 20.11.2009, který se koná v MKZ ve Šternberku.