Přípravy na Ecce Homo 2009 jsou v plném proudu

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 03.04.2009

Závod Ecce Homo 2009 se nezadržitelně blíží. Na trati proběhla první kontrola bezpečnostní komise. Členy bezpečnostní komise byli: zástupce klubu, zástupce jezdců a především zástupce kopcové komise. Po loňské celkem tragické motoristické sezóně a nemusíme chodit daleko, nedávná soutěž rally, kde přišli o život tři diváci, jsme se zaměřili především na bezpečnost. Jako v každém minulém roce, tak i letos budou doplněna svodidla v určitých částech trati. Divácké prostory budou ještě výrazněji vyznačeny, než tomu bylo v minulých letech.


Po loňských zkušenostech, kdy se závod nepříjemně protahoval díky haváriím aut a následnému oleji na trati, bude v letošním roce pro urychlení závodu připraveno další vozidlo s pracovníky na úklid tratě. "Tím samozřejmě nemůžeme říct, že je vše vyřešeno a závod poběží bez jakékoliv větší přestávky. Je to pouze další pomoc, jak urychlit čištění tratě. Jde přece o bezpečnost jezdců a odstranit skvrny uniklého oleje je někdy hodně namáhavá práce", uvedl ředitel závodu Vlastimil Malík.

Jak jsme již informovali v minulém roce, připravovalo se nové parkoviště pro závodní stroje. To se za pomoci Krajského úřadu a finanční podpory města Šternberka podařilo dokončit. Jedná se o parkovací prostory nové sportovní haly s názvem Ecce Homo. Její veškeré okolní plochy se přizpůsobily i pro potřeby našeho závodu. Máme zde k dispozici sociální zařízení a pro týmy elektrickou energii.

Připravujeme další novinku a domníváme se, že se jedná o velký přínos a především urychlení práce managerů týmů. Pro zaregistrování do závodu bude pro tento rok zavedena elektronická přihláška.

Věříme, že letošní ekonomický krizový rok neovlivní startovní pole a uvidíme u nás na startovní čáře kompletní evropskou špičku. Současně s Mistrovstvím Evropy pojedeme Mezinárodní mistrovství ČR a Mistrovství Rakouska.

Do červnového závodního víkendu nám ještě nějaký čas zbývá, ale už teď víme, že slavnou trať Ecce Homo prověří velmi kvalitní jezdci s výbornými vozy a můžeme očekávat zajímavou podívanou.

Jste srdečně zváni na souboj jezdců, vozů a týmů. Víkend rychlých kol bude ve Šternberku stát určitě za to!

Milena Schärferová
Tiskový odbor Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk