Společné prohlášení Města Šternberk, AMK Ecce Homo a TJ Sokol Šternberk k uplynulému víkendu

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 10.06.2010

Vážení návštěvníci víkendových akcí - Mistrovství Evropy v závodech do vrchu Ecce Homo a Město v pohybu,
jménem hlavních organizátorů a jejich partnerů Vám všem děkujeme za vaši přízeň a účast na našem víkendovém programu. Z celkového pohledu hodnotíme obě akce dle nejrůznějších zdrojů za velmi vydařené a děkujeme tímto všem organizátorům, kteří se na jejich přípravě podíleli. Dále naše poděkování patří všem našim sponzorům, bez kterých by se ani jedna z akcí nemohla uskutečnit.


Myslíme, že spojením Města v pohybu a závodů dovrchu byl ve Šternberku vytvořen jedinečný navzájem se doplňující a prolínající program, ve kterém nalezne svůj cíl široké spektrum návštěvníků.

Dnes tj. v úterý 8. června se zástupci obou organizátorů setkali na společné schůzce a hodnotili uplynulý víkend. Samozřejmě nevnímáme jen pozitiva, ale uvědomujeme si i některé chyby a problémy, se kterými jsme se během přípravy a realizace obou akcí setkali. Řadu z nich běžný návštěvník ani nepocítil, některé mohl zaregistrovat každý.

Jedním z největších problémů z pohledu návštěvníka mohla být neuskutečněná spanilá jízda motorkářů po trati Ecce Homo. U závodu kategorie Mistrovství Evropy je nutné dodržovat závazná mezinárodní pravidla jejich průběhu a tak rozhodnutí ředitelství závodu v případě prodlení oproti harmonogramu bychom měli plně respektovat a pochopit. Najít viníka toho, že se spanilá jízda neuskutečnila, je v tomto případě nemožné. Všechny strany odvedly svou práci na 100% a tak s nadsázkou bychom mohli říct, že viníkem byl asi nakonec onen závodní vůz, který svou technickou poruchou zapříčinil vytečení oleje na trať a jeho následný více než třicetiminutový úklid. Spíše než hledáním viníka se ale budeme zabývat tím, jak do budoucna podobným případům předcházet a jak je řešit.

Často zmiňovanou připomínkou je i výběr a výše vstupného na odpolední program Město v pohybu a tím omezení vstupu na náměstí i pro seniory a závodní týmy. Do odpoledního programu jsme se pro letošní rok pokusili zařadit dvě velmi atraktivní skupiny – Support Lesbiens a Mandrage. Vystoupení těchto kapel by však nebylo možné finančně pokrýt bez výběru vstupného a tedy i uzavření náměstí. Přestože nás počet návštěvníků koncertu mile překvapil a splnil naše optimistická očekávání, uvažujeme, že pro příští rok budeme angažovat spíše méně nákladné kapely. Tím pádem by i vstupné na akci výrazně pokleslo.

Závěrem nám dovolte ještě jednou poděkovat za podporu našich akcí, za pochopení některých problémů a jejich řešení a již nyní se těšíme na setkání při ročníku 2011.

Mgr. Jaromír Sedlák
za Město Šternberk

Vlastimil Malík
za AMK Ecce Homo

Pavel Pospíšil
za TJ Sokol Šternberk

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk