Šternberský automotoklub se připravuje na nadcházející závody

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 03.03.2021

V Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK již probíhají přípravy na přicházející sezónu. Organizační výbor se zabývá žádostmi o uzavírky, zvláštním ustanovením, personálním zajištěním všech připravovaných závodů apod.


Již zanedlouho by nás měl čekat první závod motoristické sezóny ve Šternberku, a to Mistrovství ČR Ecce Homo, který je zahajovacím podnikem seriálu AUTOKLUB MISTROVSTVÍ ČR V ZÁVODECH DO VRCHU 2021. Uskutečnit se má 24. – 25. dubna 2021 na zkrácené trati Ecce Homo, tedy od startu pouze do prostoru Lipinského oblouku. V tomto seriálu nechybí závody, jako je tradiční Ústecká 21, Dobšinský kopec nebo též slovenský kopec Baba. 

 
 
 

Jako druhý a pro nás nejzásadnější závod, který připravujeme, je Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo, které má letos květnový termín! Poslední víkend v tomto jarním měsíci, tedy 28. -30. 5. 2021, se uskuteční 40. ročník ME Ecce Homo – odložené výročí z minulého roku, kdy se závod nemohl uskutečnit. Oslavíme tak v letošním roce nejen 40. výročí Mistrovství Evropy, ale také 116 let na trati Ecce Homo. Jsme v pravidelném kontaktu se špičkou vrchařského sportu, s českými i zahraničními jezdci a dle jejich slov se na závod velmi těší. Loňskou nucenou pauzu by si neradi zopakovali. Nejen mistři volantu jako jsou Faggioli a Merli se připravují na novou sezonu, ale například v domácích vodách se toho odehrálo spoustu a máme se rozhodně na co těšit. Všichni jste jistě zaznamenali nové načiní, které bude pevně v rukou držet Petr Trnka. Neskutečná věc se podařila, když došlo k setkání dvou skvělých závodníků, jako je Francouz Sébastien Petit a náš Petr Trnka. Ta neskutečná věc má název Norma M20FC 2019 s 3-litrovým Mugenem pod kapotou. Petr Trnka tak připravuje svůj nový vůz na blížící se sezónu.

 

 
 

Součástí Mistrovství Evropy Ecce Homo nebude chybět ani doprovodný program na Hlavním náměstí, Město v pohybu. I tato akce je v přípravách, věříme, že vám všem chybí nejen sportovní, ale také to kulturní vyžití.

Další letitou akcí je Ecce Homo Historic, která se má uskutečnit o víkendu 11. – 12.  9. 2021. Bude zachován dvoudenní koncept akce, kdy v sobotu ráno proběhne výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici, v odpoledních hodinách se uskuteční tradiční rally po okolí a celou neděli se veteránští krasavci budou prohánět po trati Ecce Homo v tréninkových a soutěžních jízdách pravidelnosti. K akci Ecce Homo Historic patří také mnoho let již Šternberské slavnosti, oslavy našeho města v centru, na Hlavním náměstí – pro milovníky dobré hudby, piva a samozřejmě nesmíme zapomenout na naše ratolesti.

 

 
 

Tento akcemi nabitý rok bychom rádi zakončili Společenským večerem AMK Ecce Homo a Města Šternberk, který je v kalendáři akcí naplánován na 19. 11. 2021 v Kulturním domě ve Šternberku.

Když vše dobře půjde, budeme se snažit pro vás připravit i oblíbenou mototuristickou soutěž LIŠKA.

To je téměř vše, co nás v tomto roce čeká, ovšem pod podmínkou, že nám situace dovolí pro vás závody a doprovodné akce uskutečnit. Jak jistě víte, situace stále není dobrá, ale my věříme, že nás o závody znovu nikdo nepřipraví. Že veškerá snaha vynaložená přípravám, bude zúročená. Přejeme si a doufáme, že svět bude zase jako dřív a my si užijeme závody, jak tomu je už více jak 100 let. Vždyť město Šternberk je především město motorismu. Bez toho burácení motorů a vůně benzínu to není ono. Budeme se ze všech sil snažit připravit pro vás vše, o čem jste si přečetli. Doufejme, že se pandemická situace v České republice a Evropě zlepší a všichni se na startu, v depu, v cíli, či v zatáčkách trati Ecce Homo, potkáme.

Děkujeme, že nám zachováváte přízeň.

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk