Velikonoční Liška měla velkou účast

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 20.04.2017

K letošní již tradiční soutěži Liška Jaro 2017 se o velikonoční sobotě sjelo celkem 20 posádek, a to nejen domácích, ale přijely i dvě posádky z Pardubic a dvě z Brna. Těší nás zájem o tuto mototuristickou soutěž, kterou se snažíme udržet již mnoho let.


 

Po prezentaci a nezbytné rozpravě se posádky hned pustily do plnění prvních dvou úkolů, což byla jízda zručnosti ve vlastním voze a výměna svíček na čas, kde posádky musely prokázat nejen svůj um za volantem, ale i zručnost.
Poté si již posádky vyzvedly itineráře a další nezbytné dokumenty a vyrazily na cca 95 km dlouhou trať soutěže, která je zavedla na Litovelsko a Konicko. Účastníci museli na trati najít celkem 32 objektů dle fotogalerie a identifikovat je, a také nalézt 10 odpovědí na stanovené otázky. Jedním z úkolů bylo například najít Čertův most, projít jeskyní Podkova či vystoupat k jeskyním Průchodnice, jež poskytovaly úkryt už pravěkým lovcům mamutů.

 
 

Celou trať absolvovaly posádky během asi tří až čtyř hodin podle zdatnosti, či podle toho, zda byly v posádce i menší děti. Neztratil se nikdo a po poledni se posádky začaly sjíždět do našeho šternberského autokempu, který již po mnoho let poskytuje naší akci zázemí.

Po odevzdání jízdních výkazů a nezbytném občerstvení začali všichni zúčastnění plnit další připravené úkoly, které prověřily členy jednotlivých posádek ve všech možných směrech.
Šipky a hod klínovými řemeny na kužel prověřily dobré oko a pevnou ruku, koulení pneumatik fyzickou zdatnost, chytání rybiček šikovnost a trpělivost, slalom s hokejkou a dvěma míčky vyžadoval šikovnost Jardy Jágra, zatloukání hřebíků na čas (pět pravou a pět levou rukou) chtělo řemeslný um a dostat naloženou dětskou TATRU přes překážky pomocí navíjení provázku na kolík, také nebylo tak jednoduché, jak se zprvu zdálo.

 
 
 

Nicméně všechny posádky se s úkoly popraly se ctí a kolem patnácté hodiny se mohly rozdávat ceny, tak jak už je po léta zvykem úplně pro všechny zúčastněné.

Zvítězil již po několikáté Boleslav Krejčíř s ryze dívčí posádkou Terezkou, Kristýnou, Elenkou a Sofinkou, ziskem 182 bodů. Druhé místo obsadila posádka č. 5 Michal Grygar a Stanislav Holub ziskem 175 bodů a na třetím místě se umístila posádka č. 18 Jaroslav Popelka s posádkou Tereza Paulecová, Zuzka Kadlíková a Jaroslav Sedláček ziskem 170 bodů.

 

Na dalších místech se umístili:

4.

166

Šenar Marek

Hradil Martin

5.

154

Urban David

Kolářová Kateřina

6.

149

Pospíšil Michal

Povalil Dominik, Lang Jakub

7.

146

Juřica Lukáš

Dokoupilová Michaela, Juřica Jakub

8.

141

Novák Luděk

Pavelka Ondřej

9.

132

Urban Ondřej

Finsterlová Lucie

10.

131

Kaplánek Radim

Šarnik Matěj

 a další…

 
 
 

Celá soutěž proběhla v přátelském duchu a doufáme, že ke spokojenosti všech zúčastněných.

Na tomto místě je třeba velice poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci naší Lišky podíleli. Odvedli jako tradičně dobrou práci, za což byli odměněni i potleskem a poděkováním účastníků soutěže. V neposlední řadě je třeba poděkovat i Vladimíru Kočímu jako šéfovi šternberského autokempu, který nám již po mnoho let poskytuje zázemí.

Liška Jaro 2017 je za námi a my se již teď začneme připravovat na tu podzimní.


Vladimír Kotouč, Milena Schärferová

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk