Winter Trial Rally ve Šternberku

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 24.01.2013

Šternberk, město proslulé závody do vrchu, přivítalo včera, 23. ledna Winter Trial Rally 2013. Tradiční dálková soutěž historických automobilů vedoucí napříč pěti evropskými státy vyvrcholila svou středeční etapou ve Šternberku.


Událost, která dříve nesla název Alpine Rally, nyní ji známe pod Winter Trial Rally, je zkouška nejen samotných posádek, ale především strojů. Musí se vypořádat s kombinací sněhu, ledu, mlhy, větru. Tato soutěž je rozdělena na dvě třídy, jednou je Trial Class, která do slova a do písmene třídí muže od chlapců. Jejich trasa má dlouhých 2250 km. Druhou třídou je Club Class – ideální pro ty, kteří dávají přednost kamarádskému poježdění po evropských státech a teplým hotelům. Tato třída má trasu dlouhou 1850 km, neabsolvují noční průjezdy.

Start této evropsky proslulé rally byl letos v Holandsku. Včera projížděli přes Českou republiku, z Vysokého Mýta dojeli na šternberské Hlavní náměstí. Tam zaparkovali své historické skvosty a časovou kontrolu včetně občerstvení absolvovali v Expozici času. Poté se vydali na starý start, kde odstartovali měřený test a předvedli své umění ve sněhových podmínkách.

Ze Šternberka jeli účastníci zimní rally do Moravského Berouna, poté je očekávali v Brně, Linzi a opět v ČR v Českém Krumlově. Cíl letošního Winter Trial bude v Salzburgu.

Vidět jsme mohli automobily anglických, holandských, německých či belgických účastníků.

Celou šternberskou etapu zabezpečil tým lidí, kteří pracují na již tradiční Rally Jeseníky, pod vedením ředitele soutěže, Dušana Pospíšila, DiS.

Do Šternberka dorazilo 78 posádek, drobný úpadek byl po cestě zaznamenán, zejména díky ryze zimním podmínkám.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

 

Galerie zde

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk