Faggioli vítěz, Trnka rekord, počasí na jedničku

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 08.06.2014

V tréninkových jízdách letošního ročníku Ecce Homo zvítězil favorit Simone Faggioli. Počasí nám tento rok doopravdy přeje, bylo krásně a bylo teplo.


Do závodu bylo převzato okolo 180 jezdců a dokonce v tak hojném počtu se nám podařilo skončit víceméně dle časového harmonogramu. Téměř bez problémů se obešly obě tréninkové jízdy, až na nějaké technické problémy, pár menších kontaktů se svodidly a jednu větší olejovou skvrnu.

havárie Tomasze Nagorsiko  - foto Michal Heřmanovský

Ve skupině historických vozidel zvítězil absolutně Ital Uberto Bonucci s Osellou PA9/90. Za ním na druhém místě dojel Adam Klus s nádherným žlutobílým strojem March HSS Audi Turbo Can Am. Pomyslnou bednu obsadil Jaroslav Prášek s Chevronem B42 F2. Favorit Martin Vondrák s vozem March 712M F2 na místě šestém.

„Áčka“ v tréninku ovládl Jarda Malý a Mitsubishi Lancer Evo VIII, jeho soupeř Lukáš Vojáček vcelku zklamán. V eNkách si nejlépe vedl Jiří Los, opět na Mitsubishi, který soupeřil s Makedoncem Igorem Stefanovskim. Ten bohužel druhou jízdu nedokončil, tak tréninkové vítězství ve skupině N přenechal pro Jirku Lose.

E1 si vzal na starosti Andreas Gabat s Fordem Escort Cosworth, Felix Pailer s Lancií opravdu jen trénoval, skončil šestý. V siluetách zvítězil Dan Michl, kterého stíhal Vladimír Vitver s Audi WTTR z dílen SVC Náchod Motorsport.

V E2-SS si nejlépe vedl Miloš Beneš, kdy se se svým druhým časem přiblížil času Simone Faggioliho. Je nutno ale podotknout, že Faggioli měl problém, proto v tomto případě nelze porovnávat. Nutno ale podotknout, že je Miloš Beneše vítězem tréninku mezi českými jezdci. Velmi dobře se dařilo šternberskému jezdci Petru Trnkovi, který překonal svůj loňský čas a vytvořil rekord litrových vozů. 

úspěšný Petr Trnka – foto Radim Krejčí

Simone Faggioli, favorit závodu, ovládl skupinu E2-SC a je absolutním vítězem tréninku.

vítěz tréninku Simone Faggioli – foto Michal Heřmanovský

 

Hodně štěstí do závodních jízd!

 

Milena Schärferová

tisková mluvčí závodu 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk